Jak na plíseň v interiéru
Dali jste se do rekonstrukce chaty, chalupy nebo sklepa? Možná řešíte mimo stavební problémy ještě jeden, který je černou můrou mnoha obyvatel. Je to přítomnost plísně na stěnách. Tahle houba se zabydlela v mnoha příbytcích a svědčí jí především prostředí, kde je vlhko, mnoho se nevětrá a nemůže tam slunce. Proto starší zdivo je pro ní ten pravý ráj.
Všichni víme, že plíseň je nebezpečná záležitost pro naše zdraví. Když se někde usídlí, při svém růstu vystřeluje do ovzduší miliony spor, které se pak dostávají do orgánů lidí nebo zvířat a můžou způsobovat alergie nebo záněty. Plísně dále při svém růstu uvolňují mykotoxiny, které jsou velmi nebezpečné a můžou napadnout plíce, játra, ledviny a imunitní systém. Zejména v domácnostech, kde jsou děti, se této situace právem bojíme.
Proto cílem každého je, aby se této hrozby zbavil. Úmorné stříkání zdí přípravkem Savo už je ale za námi. Dnes nabízí trh nový preparát Biorepel, který je vlastně dvousložkový přípravek na nátěr zdi. Obsahuje mikroorganismus Pythium oligandrum, který se ve stěně zabydlí a přítomnou plíseň sežere. Později pak jen hlídá a pokud se plíseň opět ozve, znovu zaútočí. Tím se vyřeší náš boj s nerovným nepřítelem. Přípravek je neškodný pro lidské zdraví. Je jen třeba trpělivosti, protože jeho účinek není okamžitý, ale nějakou dobu trvá, než se požírač rozmnoží a stěnu ozdraví. Výsledek ale stojí za to. Plíseň je dlouhodobě pryč a my máme po starosti.
Máte-li tedy podobné problémy, myslete především na své zdraví a zdraví svých blízkých. Určitě takové opatření za pár korun stojí za to a my máme jistotu, že už na nás žádná plíseň nečíhá. Stačí jen kbelík, malířská štětka a odhodlání vyhrát tuto bitvu. Příjemné je, že známe předem, kdo bude vítězem. A to se vyplatí. Protože bydlení by mělo být nejen hezké, ale i zdravé pro naše tělo.